Sertab Erener Kangoo Jumps ile form tutuyor - Sabah Gazetesi

Sertab Erener Kangoo Jumps ile form tutuyorKanguru gibi zıplayıp form tutmak sosyetede yeni moda. ABD'den dünyaya yayılan sporun Türkiye'de öncülüğünü yapan isimlerden biri de Sertab Erener.

2010 yılında ABD'de yeni bir fitness trendi türedi: Kangoo Jumps yani kanguru zıplaması. Ayağınıza taktığınız özel bir aparatla sokaklarda zıplayarak kalori yakmayı sağlayan bu yöntem hem eğlenceli oluşu hem de bir saatte bin 500 kalori yaktırmasıyla kısa sürede fenomen oldu. İstanbul'a gelmesi biraz uzun sürdü ama yurdum insanı da sonunda kanguru gibi zıplamaya başladı. İlk olarak Sertab Erener bir konserine ayağında bu aparatla çıktı, dans etti, bol bol zıpladı. Bazı fitness salonları grup derslerine kangoo jumps'ı da ekledi. Geçtiğimiz haftalarda da cemiyetin ünlü isimlerinden Begüm Şen, Instagram hesabından kangoo jumps yaparken bir fotoğrafını paylaştı. Ömür Gedik de bu fitness trendinin İstanbul'daki öncülüğünü yapan bir başka isim. Ancak Kıbrıs'ta olduğu gibi Türkiye'de sokaklarda bu sporu yapan yok. Begüm Şen "Ülkemiz buna hazır değil" diyor ama haftada üç gün 15 dakika zıplamanın vücudunda yarattığı etkiyi de anlata anlata bitiremiyor. Şen, dışarı çıkmaktan çekindiği için evde müziğin sesini açıp video karşısında zıplıyormuş..  Haberin devamı >>>


Hadise zayıflama sırrını açıkladı - Medya 365

Image22 Ekim 1985 doğumlu seksi ve başarılı pop şarkıcısı Hadise 68 kilodan 55 kiloya nasıl düştü? 13 kilo verdiren şeyin sırrını merak edenler için sonunda açıkladı. Hadise nasıl zayıfladı? Başarılı pop şarkıcısının hızla verdiği kiloların sırrını merak edenler için kendi uygulamış olduğu yöntemi sevenleriyle paylaştı.

İşte Hadise’nin zayıflama formülü:

2010 yılında New York’ta başlayan, İstanbul’da ise yeni trend haline gelen “Kangoo Jumps” fitness yöntemiyle zayıflamaya başlayan Hadise bu şekilde zayıflamayı istediği kiloya düştüğünü söyledi. Güzel pop şarkıcısı, zayıflama için tasarlanmış olan “Kangoo Jumps” ayakkabılarını giyerek her gün 20 dk. boyunca zıplayarak kısa bir süre içinde 13 kilo verdiğini açıkladı. Tabi ki sözlerine “Sadece zıplayarak değil, aynı zamanda her gün bol bol su içip yediklerime dikkat ettim.” eklemeyi de ihmal etmedi. Haberin devamı >>>


Derya Baykal: "Zayıflamayı ben size garanti ediyorum" - Kanaltürk

Sertab Erener Kangoo Jumps ile form tutuyorGeçtiğimiz günlerde Kanaltürk ekranlarında Derya'nın Dünyası adlı programında Kangoo Jumps ayakkabılarını giyen Derya Baykal bakın ayakkabılar ayağındayken izleyicilerine neler aktardı.

"Tamam eridim bittim mahvoldum. Harika. Zıplayan ayakkabıcılara çok teşekkür ediyorum. Ben artık zıp zıp bir kadınım. Bunu ayağınıza takın ben size zayıflamayı garanti ediyorum diyerek Kangoo Jumps ayakkabılarının vermiş olduğu mutluluğun etkisiyle meşhur Harlem Shake dansını yaparak o da aramıza katıldı.

Yaylı kadın yaylı kadın diyerek de çok içten ve samimi kelimeler kullanan Derya Baykal'a çok teşekkür ederiz :)  Videoyu izleyin >>>


CNN Türk | Sizin için denedik - HAFTA SONU KEYFİ

ImageCNN Türk kanalının HAFTA SONU KEYFİ programında Sizin İçin Denedik bölümünde bu hafta sonu izleyicileri için Kangoo Jumps ayakkabılarını denediler.

Mario Godiva eşliğinde tanıtıma başlayan sunucu ayakkabıları giydikten sonra 5-8 kilo vereceğini öğrenince Mario'dan söz vermesini istedi.

Seyircileri için ayakkabıları giyen sunucu ilk olarak boyu uzadığı için mutlu oldu. Daha sonra Godiva kendisine rahat olmasını söyledi ve ayağına ilk defa ayakkabıları giyen sunucuya kafasını dik tutarak süper model edasıyla yürümesini söyledi. CNN Türk sunucusu ayakkabılar üzerinde durmaya başladığında çok daha mutlu oldu.

Rihanna ve Madonna gibi ünlü sanatçıların da koçluğunu yapan Mario Godiva; basen, kalça ve bacakları incelten bu sporun sunucunun durduğu yerde kalori yaktığını da belirtti. Kısa sürede kardiyovasküler çalışmalarla, kendisi gibi birinin kaç kilo vereceğini sordu, Godiva haftada 4-5 kere bu sporu yapan birinin 1 ayda 5-8 kilo arası verebileceğini söyleyince sunucu şaşırdı.

Çalışmalarla 1 saatte 700-1400 arası kalori yakabileceğini söyleyen Godiva, ayrıca kasları geliştirebileceğini söyledi. Haberin devamı >>>


Yaza formda girmek için Kangoo Jumps - FOX TV Ana Haber Bülteni

FOX TV Ana Haber BülteniFox TV Ana haber bülteni Kangoo Jumps'ı haber yaptı. Haber bülteni sunucusu Nazlı Tolga habere şöyle başladı. "Yaza girmeye tatile çıkmaya kısa bir süre kala özellikle kadınları kilo verme telaşı sardı... Yeni yılın eğilimi kanguru gibi zıplamak. Yöntem çok etkili 45 dakikada 1000 kalori yaktırıyor."

Kangoo Jumps eğitmenine kamera çevrildiğinde eğitmen: "Hem güçlendiriyor hem sıkılaştırıyor ve aynı zamanda eğleniyoruz" dedi.

Fitness programı üyesi bir bayan ise "Fitnessın yeni trendi çok moda bu sene" yorumunda bulundu. Sunucu "En yeni en gözde spor bu kanguru gibi zıplamak, hiç sıkılmadan zorlanmadan kilolar eriyip gidiyor" dedi. Tekrar sunucu "ilk bakışta biraz zor gözükse de kısa sürede alışılıyor ve kanguru zıplayışyla 45 dakikda tam 1000 kalori yakılabiliyor."

Üye: "Diğer sprolara göre daha çok efor harcıyorum daha çok kilo kalori yakıyorsun"

Eğitmen ise bazılarının ayda 8-9 kilo verdiklerini söyledi.

Sunucu bu eğlenceli spor patene benzer bir ayakkabı ile yapılıyor NASA bilim adamlarının 14 yılda geliştirdiği ayakkabının altındaki balans sistemiyle sürekli zıplanıyor. İlk kez binildiğinde dengede durmak çok güç, sabit durmaksa neredeyse imkansız işte sürekli hareket etmeyi sağlayan bu ayakkabının vücuda olumlu etkisi saymakla bitmiyor diye sözlerine devam ediyor.

Eğitmen kangoo jumps yapmanın faydalarını şu şekilde ifade etti: "kalçayı kaldırıyor, karın kası yapıyor, vücudu sıkılaştırıyor ve selülitleri gideriyor"  Üye: Yer çekimine karşı zıplıyorsunuz ve bu size müthiş mutluluk veriyor ve gençlik aşılıyor. Müzik eşliğinde olduğu için spor yaparken zevk duyuyorsunuz.  Haberi izle >>>